اهداف پوهنځی

هدف عمده و اساسی پوهنځی انجنیری تربیه کادر ها و متخصصین مسلکی در بخش های انجنیری مهندسی، انجنیری سیول، انجنیری برق و الکترونیک، انجنیری انرژی، انجنیری میخانیک و طراحی و برنامه ریزی شهری میباشد.

 بنا برآن اهداف آموزشی این پوهنځی در نقاط ذیل خلاصه شده میتواند:

  • فهم تیوری های اساسی و مسلکی در بخشهای مختلف علوم انجنیری و توانائی فارغان این رشته در تطبیق و عملی نمودن این تیوری ها با استفاده از وسایل و تخنیکهای موثر برای تشخیص، دیزاین، تطبیق و محافظت سیستم های رهایشی و زیربنا های صنعتی.
  • داشتن قدرت تحلیل و ارزیابی مسائل و تعیین نمودن راه های حل موثر در وقت معین  و داشتن مهارت های ارتباط با دیگران به شکل شفاهی و تحریری و توانائی کار در پروژه های فردی و گروهی  برای دیزاین سیستم های مختلف اعم از رهایشی و صنعتی
  • توانائی برداشت مسولیت های مسلکی و تخصصی، قانونی، اجتماعی، و اخلاقی در اثنای کار و تولید و سیستمهای مختلف صنعتی جهت جلوگیری از ضرر های ناشی، و ایجاد تشریک مساعی با بخش های مختلف جامعه بشری، و پنداشتن تکنالوژی به حیث هدف نه بلکه وسیله، و در خدمت قرار دادن تکنالوژی و سیستمهای انجنیری جهت رفاه عامه.

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل