پروگرامهای تعلیمی

پوهنځی زراعت تحصیلات لیسانس را در هشت رشته ذیل دارا میباشد:

  • اقتصاد و توسعه زراعتی
  • اگرانومی
  • حفاظه نباتات
  • جنگلات و منابع طبیعی
  • هارتیکلچر
  • علوم حیوانی
  • خاکشناسی و آبیاری
  • بایوتکنالوژی و تولید تخم های بذری

پروگرام دوره لیسانس در ۴ سال (۸ سمستر) تکمیل میگردد. در سال اول (۲ سمستر اول) دروس اساسی و عمومی، و در سه سال اخیر (۶ سمستر) دروس مسلکی و تخصصی در هشت رشته مختلف تدریس میگردد.

پروگرامهای تدریسی پوهنځی (مقطع ماستری)

پوهنځی زراعت تحصیلات ماستری را در دو رشته ذیل دارا میباشد:

  • اگرانومی
  • علوم حیوانی

دیدگاه پوهنځی

دیدگاها این پوهنځی عبارت از تقدیم  کادرهای مسلکی برای کشور بوده که سکتور زراعت افعانستان را توسعه دهند. این کار افزایش تولید منابع زراعتی و منابع اقتصادی و زندگی خوب و با کیفیت  برای مردم افغانستان را تضمین می نماید.

ماموریت

مأموریت کلی این پوهنځی عبارت از ارائه دروس مسلکی زراعتی طی  چهار سال تحصیل  بوده که فارغ التحصیلان بتوانند در تمام رشته های علمی مورد نیاز برای جوامع روستایی و همچنین شهروندان افغانستان کمک نموده و به برای رفاه آنها از طریق توسعه پایدار سکتور زراعت ، برای افزایش تولید و بهره برداری محصولات زراعتی دوامدار همراه با سایر زمینه های مرتبط با فعالیت و کمک متقابل شرکای نزدیک سهم فعال داشته باشند.

گالری رسانه

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش