آمریت لیلیه ها

خدمات و امکانات لیلیۀ مرکزی ذکور پوهنتون کابل برای محصلان واجد شرایط پوهنتون‌های کابل، علوم طبی و تعلیم و تربیه. لیلیۀ مرکزی ذکور پوهنتون کابل دو تعمير دارد، هر تعمير در چهار بلاک و 16 منزل دیزاین شده، دارای 192 اتاق بوده و ظرفیت 1536 نفر محصل را دارا می‌باشد. محصلان در لیلیه‌ها از امکانات و خدمات مانند اباته، اعاشه، آب، برق، مرکزی گرمی، نظافت،  کمپوترلب و انترنت، برنامه‌های ورزشی، تدویر برنامه‌های علمی و فرهنگی مستفید می‌شوند.

 

21

يكي از تعمیرهاى لیلیۀ پوهنتون کابل

تعمیر فعلی لیلیۀ اناث پوهنتون کابل دارای 4 وینگ، هر وینگ دارای 4 دهلیز و هر دهلیز دارای 12 اطاق  شش نفری، آشپزخانه و تشناب می‌باشد که در هراطاق نظر به زیاد بودن تعداد محصلان، 8 تا 10 محصل اقامت دارد.

گالری رسانه

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش