جلسه شورای رهبری پوهنتون کابل دایر گردید

website admin
Wed, Jun 29 2022 11:35 AM
meeting

جلسه شورای رهبری پوهنتون کابل تحت رهبری محترم دکتور اسامه عزیز رییس پوهنتون، معاونین ریاست و اعضای جلسه به روز سه‌شنبه مورخ 7 سرطان سال جاری برگزار گردید.

دراین جلسه رییس پوهنتون کابل ضمن خوش آمدگویی به اعضای جلسه و صحبت‌ پیرامون مسایل مهم گفت که با راه اندازی برنامه‌های مهم و طرح‌های جدید و کارآمد و با تجدید نظر روی بعضی مسایل اکادمیک، کارهای اداری و تضمین کیفیت باید مشکلات خود را به فرصت‌های کامیابی تبدیل بسازیم و این چیزی است که همه جوامع دارای مشکل آن‌را تجربه کرده‌است.

دکتور عزیز هم‌چنان از کارهای صورت گرفته برای ارتقای ظرفیت استادان جدید التقرر پوهنتون ابراز خرسندی نموده و علاوه نمود که در سفر ترکیه برای جلب کمک به پوهنتون کابل از قبیل تجهیز وسایل و امکانات، دادن بورسیه‌های تحصیلی برای استادان و آغاز دروس آنلاین تلاش نموده است و مقامات ترکیه نیز به این مسایل توجه و علاقه مندی نشان دادند.

رییس پوهنتون کابل هم‌چنان وضع محدودیت بر رهبری وزارت تحصیلات عالی کشور را ازسوی شورای امنیت سازمان ملل متحد غیر عادلانه خواند و تاکید کرد که این کار سیستم تحصیلی کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

در اخیر جلسه شورای رهبری طبق آجندا روی چگونگی نظارت و ارزیابی داخلی به منظور روی دست گرفتن آمدگی‌های لازم برای حفظ سند اعتباردهی پوهنتون کابل و هم‌چنان تطبیق آزمایشی اپلیکیشن سیستم مدیریت مراسلات در این پوهنتون نیز بحث‌های همه جانبه صورت گرفت و اعضای شورا هرکدام به نوبت خود نظریات شان‌را پیرامون موارد فوق شریک کردند.

تازه ترین اخبار

Sun, Aug 14 2022 11:51 AM
Background image

دیدار معاون علمی پوهنتون کابل از جریان امتحانات برنامه‌ های ماستری

محترم پوهاند محمد شفیع شریفی معاون امور عملی پوهنتون کابل و محترم دکتور یارزمان منگل آمر برنامه ‌های فوق لیسانس این پوهنتون از جریان امتحانات برنامه ‎های ماستری دیدن نمودند. امتحانات. . .

Tue, Aug 09 2022 3:57 PM
Background image

کنفرانس روش‌های شناسایی، کنترول و تداوی بیماری Lumpy skin disease در پوهنتون کابل برگزار گردید

اخیرا گزارشات در مورد شیوع بیماری lumpy skin disease در جمعیت‌های گاو در ولایات مختلف کشور منتشر شده است. به همین دلیل کنفرانس زیر نام روش‌های شناسایی، کنترول و تداوی این بیماری ازسوی. . .

Mon, Aug 08 2022 10:19 AM
Background image

جلسه مشترک در مورد بیماری Lumpy skin disease در پوهنځی علوم وترنری پوهنتون کابل داير گرديد

به نسبت شیوع بیماری lumpy skin disease در جمعیت‌ های گاو در ولایات مختلف افغانستان و انتشار گزارشات نادرست پیرامون انتقال آن به انسان، دیپارتمنت پاراکلینیک پوهنتون کابل یک جلسه مشترک را. . .

برگشت به اخبار

گالری رسانه

سخنرانی محترم پوهنمل دوکتور محمود آریوبی، رئیس پوهنځی هنرهای زیبا در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل