پروگرام تحصیلی

محصلان در پوهنځي زمین شناسی برای مدت چهار سال تحصیل می نمایند. پروگرام درسی چهار ساله به هشت سمستر تقسیم میگردد. بعد از اتمام دوره چهار ساله محصلان فارغ تحصیل لیسانس خویش را در یکی از رشته های سه گانه این پوهنځي نظیر جیولوجی، جغرافیه و هایدرومتیورولوجی بدست می آورند..

     دید گاه

   پوهنځی زمین شناسی با ارائه خدمات علمی تحصیلی موثر و سودمند برای نسل جوان این کشور را توانمند و پویا ساخته و زمینه ترقی وتوسعه را برای ظرفیت های نسل جوان ودریچه نورانی برای شگوفایی وانکشاف جامعه افغانستان بوده است.  دیدگاه پوهنځی زمین شناسی ایجاد یک سیستم علمی تحصیلی با کیفیت، معیاری ومطابق به نورمها و استندرد های بین المللی، عاری از هر نوع تعصب وانواع جهت گیری های منفی بوده که ازیک طرف مجهز به تکنالوژی نوین و وازجانب دیگر دارای مدیریت عالی اداری وعلمی بوده و در سطح پوهنتون کابل و وزارت تحصیلات عالی دارای اعتبار و جایگاه خاص باشد.

     ماموریت

   پوهنځی زمین شناسی یک از پوهنځی های 21 گانه پوهنتون کابل بوده که فعلآ توسط سه دیپارتمنت خویش یعنی هایدرومتیورولوژی، جیولوجی و جغرافیه اتموسفیر(Atmospher)، هایدروسفیر(Hydrosphere)، لیتوسفیر(Lithosphere) و بایوسفیر (Biosphere) زمین را مورد مطالعه، تحقیق و ارزیابی قرار میدهند. پوهنځی زمین شناسی با سه دیپارتمنت فارغ ده خویش در سال 1359 ه ش به هدف تربیه زمین شناسان ایجاد گردیده و تا الحال چندین هزار متخصصین رشته های مختلف علوم زمین مانند آب، هوا، معادن، منابع طبیعی، جغرافیه و محیط زیست را به درجه لسانس تربیه نموده و در وزارت خانه ها مختلف سکتوری و ادارات مستقل ایفای وظیفه مینمایند. در زمان حاضر نیز نیاز مبرم به تربیه زمین شناسان در کشور احساس گردیده، و در عرصه استفاده از منابع طبیعی کشور نقش کلیدی را ایفا می نمایند. 

گالری رسانه

محوطه پوهنتون کابل در فصل بهار

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

آلبوم تصاویر کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل