روشهای تدریس

پوهنځی علوم وترنری به منظور انتقال دانش و دست آورد های جدید در رشته از میتود های مختلف تدریس استفاده میشود. تدریس مضامین مختلف به شکل نظری و علمی توسط استادان پوهنځی در مطابقت به مفردات مضامین که درج نصاب درسی است، صورت میگیرد. به منظور تدریس موثر استادان از نمایش سلاید های قبلاً تهیه شده موضوعات مربوط مضامین خویش استفاده مینمایند. در پهلوی آن بخاطر بلند بردن سطح دانش، محصلان از لکچر نوت، کتاب های درسی معیاری، انترنت، کتابخانه و منابع دیجیتلی مستفید میشوند. علاوتاً محصلان جهت کسب مهارت ها و قابلیت های لازمه از لابراتوار های پوهنځی که به انترنت وصل است و توسط  استادان مربوطه رهنمایی میگردند، آموزش می بینند.  به همین ترتیب بخاطر رفع مشکلات آموزشی  و انتقال دست آورد های جدید در رشته دروس مشورتی و کنفرانس ها وقتاً فوقتاً در پوهنځی دایر میگردد. شیوه های قبول شده ذیل قابل تطبیق است:

  • لکچر
  • ویدیو های آموزشی
  • سیمینار های انفرادی و گروپی
  • آموزش فعال به اساس شاگرد محوری
  • مباحثه های انفرادی و گروپی
  • کار های عملی در لابراتوار
  • پروژه/سیمینار های انفرادی و گروپی

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا