حالت کنونی پوهنځی

 درحال حاضر پوهنحٔی زراعت دروضعیت خوب قرار دارد. امور تدریس محصلان به سویه لیسانس در3 شیفت یعنی از طرف صبح، نیمه روز و شام پیش برده می شود. علاوه بران برنامه ماستری در دیپارتمنت های مالداری و اگرانومی جریان دارد. تعداد کافی استادان برای تدریس وجود دارد. اطاق های درسی، کتابخانه و لابراتوار کمپیوتر و یک لابراتوار آی تی  فعال می باشد. ازجمله مشکلات جدی  که  این  پوهنحٔی به آن مواجه است خالی بودن لابراتوارهای پوهنحٔی است که تجهیزات و لوازم ضروری را برای انجام آزمایش های لابراتواری در اختیار ندارد. علاوه برآن در لابراتوارها تکنیشن های مسلکی نیز وجود ندارد. درجریان سال 1397 یک اطاق بزرگ پوهنحٔی زراعت بصورت عصری لوژبندی شده است که درحال حاضردروس لکچردرآن به وجه احسن پیش برده می شود.

تعمیر پوهنځی زراعت

ساختمان پوهنځی زراعت شامل 5 صنف درسی، 10 لابراتوار، 6 اتاق اداری، 12 اتاق کوچک و متوسط برای اساتید، یک کتابخانه، یک فارم تحقیقاتی و ورکشاپ ماشین آلات زراعتی میباشد. بازسازی ساختمان توسط پروژه USDA، A4 و مرحله دوم پروژه SAAF مورد حمایت قرار گرفته تا امکانات فارم را تا حدود مجهز نماید. پوهنځی زراعت دارای 20 هکتار زمین برای فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی است. این زمین در بین دیپارتمنت های مختلف برای انجام پروژه های تحقیقی محصلین توزیع شده است.

استادان این پوهنځی دارای درجات تحصیلی دکتورا و یا ماستری میباشند و در تدریس، تحقیق، توسعه برنامه های درسی و مواد درسی سهم فعال دارند.

 

گالری رسانه

در جریان کارهای باز سازی پوهنتون کابل، این بار انکشاف سرک ارتباطی وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل آغاز شده است.

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا