آمریت کتابخانه

این آمریت بنابر ماهیت و چگونگی فعالیت‌هایش به معاونیت امور علمی ارتباط مستقیم دارد و زیر نظر معاون امور علمی کار می‌کند. آمریت کتاب‌خانه یکی از عمده‌ترین آمریت‌های پوهنتون کابل است که در خصوص سازماندهی و نظارت از تنظیم امور کتاب‌خانه غرض فراهم‌آوری زمینۀ تحقیق و مطالعات علمی استادان، محصلان و سایر مراجعین در مطابقت با لوایح، مقررات، اهداف و پروگرام‌های اداره فعالیت می‌کند. کتابخانۀ مرکزی هم‌زمان با ایجاد پوهنتون کابل در سال 1311 بنیاد گذاشته شده است و به شکل تدریجی مراحل رشد و انکشاف خود را پیموده است. زمانی این کتاب‌خانه یکی از کتاب‌خانه‌های مهم در کشور و منطقه بوده است. جمعاً حدود بیش از یکصد و پنجاه هزار جلد کتاب در عرصه های مختلف در این کتابخانه موجود می‌باشد.

در حال حاضر، کتابخانۀ مرکزی پوهنتون کابل دارای شعبات هم‌چون آمریت عمومی، مدیریت عمومی مسلکی، مدیریت کارت کتلاک، مدیریت توزیع و تنظیم کتب، مدیریت ریفرنس، مدیریت افغانستان‌شناسی بخش علوم اجتماعی، مدیریت افغانستان‌شناسی بخش علوم ساینس، مدیریت جراید و مجلات می‌باشد. همچنان جهت ترمیم کتب، شعبۀ صحافت نیز در داخل کتاب‌خانه فعال می‌باشد که در اثر کار و فعالیت شان از استهلاک زود هنگام کتب جلوگیری به عمل می‌آید.

گالری رسانه

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا