پیام رئیس پوهنځی

فلسفه ایجاد پوهنځی علوم وترنری پوهنتون کابل به منظور نیل رسیدن به ارائیه خدمات صحی وترنری برای توسعه، انکشاف محیطی و جامعه می باشد. پوهنتون کابل با سعی و تلاش تمام تسهیلات و تجارب اعضای کادر علمی را برای خدمت گذاری جامعه بسیچ  نموده تا یکی از بخش های نهایت مهم انکشاف سکتور زراعت و مالداری را حمایت و تقویت نماید. پوهنتون کابل یکی از تهدابی ترین کانون های اکادمیک و علمی در کشور می باشد. این پوهنتون در سختار خود دارای پوهنځی های شاخه های علوم طبعی و اجتماعی است.

پوهنتون کابل در شهر کابل موقعیت داشته که دارای 21 پوهنځی در بخش علوم طبیعی و اجتماعی است. پوهنځی علوم وترنری از جمله پوهنځی  های تهدابی در بخش علوم تطبیقی از بدو تاسیس تا حال خدمات علمی را به جامعه تقدیم نموده است. پوهنځی به همت استادان عالیقدر و دانشمندش بنا نهاده شده است.  پوهنځی عمدتاً مسوول وقایه صحت حیوانی و حفاظت صحت عامه می باشد. فارغان این پوهنځی را داکتران وترنر تحصیل کرده به سطح عالی تشکیل داده که با ارائه خدمات صحی وترنری در خدمت مردم قرار دارند. اعضای کادرعلمی با داشتن ظرفیت عالی در بخش تحقیقات کاربرد و تطبیقی در حل مشکلات موجود جامعه موثر واقع می شوند.  پوهنځی همکاری های خوب را با وزارت های سکتوری و ادارات دولتی و خصوصی برای توسعه و انکشاف دارد.  

برای اینجانب جای بس افتخار است که منحیث عضو فامیل علوم وترنری در بهبود ارائیه خدمات مورد نیاز برای تربیه سالم اولاد وطن یکجا با اعضای کادر علمی ایفای وظیفه می نمایم. پوهنځی یکی از فعال ترین ارگان دولتی در پوهنتون کابل بوده که با داشتن ظرفیت های عالی در عرصه های تدریسی، تحقیقی و ارائیه خدمات به جامعه  و رسیدن به اهداف اش سعی و تلاش می نماید. داکتران وترنر آراسته با دانش روز و مهارت های لازم مسلکی، کسانیکه مسوولیت های مواظبت های صحی، انکشاف سرمایه های ملی و محافظت در برابر بیماری های زونوزس را به عهده دارند. مسلک وترنری رابطه های نزدیک با سایر مسلک ها داشته که در ساختار سرمایه ها و عواید ملی نقش و سهم ارزنده دارد. این مسلک خدمات اش را به تمام  جامعه ارائیه میدارد. پوهنځی در پوهنتون کابل نقش مهم را در خدمت گذاری از طریق برنامه های علمی برای محصلان و جوامع مرتبط  بازی می کند. پوهنځی از بدوی تاسیس (1352)، انکشافات وسیع مانند داشتن تعمیر، ایجاد دیپارتمنت‌ها، تربیه اعضای کادر علمی و محصلان داشته است. فرصت های بزرگ بین پوهنځی علوم وترنری و ریاست پوهنتون کابل موجود بوده است. در حال حاضر پوهنځی بالای نصاب درسی و شیوه های نوین آموزشی با معیار های قبول شده به سطوح ملی و بین المللی به منظور تربیه بهتر محصلان تمرکز نموده است. پوهنځی در وضعیت خوب با سایر پوهنځی های پوهنتون کابل قرار داشته و  مسوولیت هایش را به وجه احسن در همکاری با اعضای کادر علمی و کارکنان با تعهد ایفا نموده است.

به آرزوی موفقیت های هر چه بیشتر اعضای کادر علمی و همکاران اداری در تداوم خدمت گذاری های بی شایبه برای رسیدان به اهداف پوهنځی.

با احترام

پوهنوال دوکتور سیدشیرشاه سادات

رییس پوهنځی علوم وترنری

 

گالری رسانه

محوطه پوهنتون کابل در فصل بهار

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید

آلبوم عکس های بهاری محوطه زیبای پوهنتون کابل سال ۱۴۰۲ هـ ش

آلبوم تصاویر کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل

بخشی از سخنان وزیر محترم تحصیلات عالی شیخ ندا محمد ندیم صاحب به استادان پوهنتون کابل:

محفل نظر خواهی در مورد نصاب برنامه ماستری جدید التاسیس در پوهنځی علوم اجتماعی برگزار گردید

نمایشگاه پوسترهای تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل برگزار گردید

از فراغت محصلین سال ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل تجلیل صورت ګرفت

البوم تصاویر مراسم تجلیل فراغت ۱۴۰۱ هـ ش پوهنتون کابل

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل