پیام رئیس پوهنځی

بسم الله الرحمن الرحیم !

 زبان و ادبیات در یک کشور نقش ارزنده را در پویایی ارزش‌های فرهنگی همان کشور بازی کرده و در جلایش نماهای فرهنگی ساکنان یک مرز جایگاه بسزای دارد. زبان و ادبیات گفته‌ها و نوشته‌های ظریف و زیبا با هدف نشان دادن رهنمودها و ارشاداتی در راه سعادت جامعه و آسایش نسل فعلی و پیشرفت آینده است. در قلمرو زندگی انسان آثار ادبی به عنوان تبلور اندیشه‌های فردی و اجتماعی در اعتلای فرهنگی و اجتماعی جامعه تأثیر بسزایی دارند. زبان و ادبیات در انجام رسالت خود در قلمرو دانش‌های گوناگون گنجینه ارزشمندی از رویدادها، ارزش‌های زبانی، آداب، رسوم، پیشینه تاریخی و تحولات اجتماعی جامعه محسوب می‌شود .

به همین اساس پوهنځی زبان و ادبیات پوهنتون کابل متعهد است تا خدمات و پروگرام‌های مؤثر را برای محصلان عزیز و جامعه ما تقدیم نماید. استادان و کارمندان این پوهنځی به طور دوامدار مواد درسی و روش‌های درسی را مطابق با رشته‌های زبان و ادبیات، مقررات وزارت تحصیلات عالی و ستندردهای بین‌المللی عیار می‌نمایند. پوهنځی زبان و ادبیات کادرها و اشخاص مسلکی را در بخش زبان و ادبیات به جامعه تقدیم می‌نماید. از الله متعال استدعا می‌نمایم تا فارغ التحصیلان این پوهنځی توانائی برداشت مسؤولیت‌های مسلکی و تخصصی، قانونی و اخلاقی را داشته باشند و به شکل بهتر پیام پوهنځی زبان و ادبیات را تمثیل و از آن نمایندگی نمایند.

بااحترام

پوهندوی دکتور راحله حمیدزی

رئیس پوهنځی زبان و ادبیات داخلي

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل