محفل ختم قرآن عظیم‌الشأن و گرامیداشت به مناسبت وفات مرحوم پوهاند دکتور الف‌شاه ځدران در پوهنتون کابل برگزار گردید

Anonymous (not verified)
fasd

Event dates

Event dates -

Location Kabul University

مجلس ختم قرآن عظیم‌الشأن و گرامیداشت از وفات مرحوم پوهاند دکتور الف‌شاه ځدران استاد فقید پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون کابل به روز چهارشنبه مؤرخ ۲۳ میزان سال جاری با حضور رئیس و معاونین پوهنتون، رؤسای پوهنځی‌ها، اعضای خانواده مرحوم ځدران و تعدادی از استادان و کارمندان پوهنتون در تالار اجتماعات پوهنځی علوم اجتماعی این پوهنتون برگزار گردید.

پوهاند دکتور محمدعثمان بابری رئيس پوهنتون کابل در پایان این مجلس طی سخنانی ضمن اظهار خوش آمدید به حاضران و اعضای خانواده مرحوم، از کارنامه‌ درخشان و تلاش‌های وافر پوهاند ځدران در عرصه نشر و گسترش علم و ادب در پوهنتون کابل یادآوری نمود. دکتور بابری با یادآوری از بعضی فعالیت‌ها و ویژگی‌های بارز مرحوم دکتور ځدران، ایشان را یک شخصیت علمی و روشنفکر، ملی و خییر کشور دانسته و ازدست دادن وی را ضایعه بزرگ برای خانواده تحصیلات عالی و جامعه آکادمیک کشور دانست.

پوهندوی فریدالله فرهمند رئیس پوهنځی علوم اجتماعی، پوهنوال ستارالدین صدیقی رئيس پوهنځی روان‌شناسی و علوم تربیتی، محترم محمد احسان سعادت پسر مرحوم دکتور الف‌شاه ځدران نیز سخنرانان دیگر این برنامه بودند که هرکدام ضمن یادآوری از کارنامه و خاطرات ایشان، مرحوم ځدران را شخصیت ارزشمند و دارای جایگاه رفیع و ماندگار در عرصه‌های علمی و فرهنگی و جامعه اکادمیک کشور خواندند. آقای احسان سعادت پسر مرحوم ځدران با صحبت در این برنامه ضمن یادآوری بعضی از خاطرات و هدایات پدر مرحومش، از مسئولان پوهنتون کابل و پوهنځی علوم اجتماعی بخاطر تدویر این محفل تشکر نمود.

این برنامه که حوالی ساعت ۹ صبح تدویر یافته بود به ساعت ۱۰ و نیم قبل از ظهر با اتحاف دعا به روح پر فتوح مرحوم پوهاند دکتور الف‌شاه ځدران و خیر فلاح کشور خاتمه یافت.

34.5331, 69.1661

گالری رسانه

البوم تصاویر صحن زیبا پوهنتون کابل بعد از باران ملایم و زیبا

سخنرانی محترم لطف‎ الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی در نمایشگاه هنری سمستر بهاری پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل

کنفرانس علمی و تحقیقی تحت عنوان مطالعه و مدیریت آب های افغانستان به پیشواز افتتاح بند کمال خان

آغاز کمپاین نهال‌شانی در پوهنتون کابل

ویدو همدلی دانشجویان شبکه پوهنتون های راه ابریشم با دوستان خود در پوهنتون کابل

More events

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۹:۳۵
Background image

پیام تسلیت رهبری پوهنتون کابل

انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف و تاثر عمیق اطلاع حاصل نمودیم که محترم‌ پوهاند دکتور عبدالقدوس راجي، استاد پوهنځی شرعیات پوهنتون کابل به رحمت حق پیوسته است.

پوهاند دکتور عبدالقدوس . . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۶ - ۱۵:۴۸
Background image

پیام تسلیت رهبری پوهنتون کابل

انا لله و انا الیه راجعون

با تأسف و تاثر عمیق اطلاع حاصل نمودیم که محترم‌ الحاج پوهاند دیپلوم انجنیر سید بهادر اکبر میر، استاد دیپارتمنت جیولوجی پوهنځی زمین شناسی پوهنتون کابل به رحمت . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۰:۵۷ Kabul University
Background image

محفل ختم قرآن عظیم‌الشأن و گرامیداشت به مناسبت وفات مرحوم پوهاند دکتور الف‌شاه ځدران در پوهنتون کابل برگزار گردید

مجلس ختم قرآن عظیم‌الشأن و گرامیداشت از وفات مرحوم پوهاند دکتور الف‌شاه ځدران استاد فقید پوهنځی علوم اجتماعی پوهنتون کابل به روز چهارشنبه مؤرخ ۲۳ میزان سال جاری با حضور رئیس و . . .