برنامه تحصیلی

برنامه تحصیلی پوهنحٔی اداره و پالیسی عامه که شامل (۱۴۸) کریدیت میباشد به مدت چهار سال ادامه یافته و محصلین این رشته بعد از تکمیل کریدیت های تعین شده، سپری نمودن موفقانه دوره کارآموزی و دفاع مونوگراف در پیشگاه هیئت ژوری موفق به کسب سند (لیسانس اداره و پالیسی عامه) میگردند.

  • دیدگاه

پوهنحٔی اداره و پالیسی عامه متعهد به بلند بردن کیفیت خدمات عامه و نهادینه ساختن حکومتداری سالم در افغانستان میباشد.

  • ماموریت

پوهنحٔی اداره و پالیسی عامه پوهنتون کابل متعهد به ارائه خدمات تحصیلی معیاری برای ساخت پالیسی های موثر و تربیه کادر متخصص که بتواند در ساختار های حکومتی در راستای شکل گیری حکومتداری خوب و اداره کارا، سالم و پاسخگو، موقف خود را برجسته سازد، میباشد. کمک با محصلین برای دسترسی به اهداف علمی و مسلکی شان با ارائه آموزش های کاربردی استثنایی که آنها را قادر به رقابت موفقانه در مشاغل عالی ساخته و آماده پاسخگویی به چالش های که در دنیای پیچیده، سخت گیر و وابسته با آن رو برو خواهند شد، ماموریت این پوهنحٔی را تشکیل میدهد.

گالری رسانه

ورکشاپ سه روزه برای محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبا توسط استاد (Dr. Edmund Chow) ایدمند چاو مهمان کشور سنگاپور پایان یافت.

سیستم تصفیه آب بعد از ۳۰ سال وقفه دوباره برای آبیاری فضای سبز محیط پوهنتون کابل فعال و مورد استفاده قرار گرفت. گزارش کامل در راپور ویدیویی تهیه شده توسط آمریت نشرات پوهنتون کابل.

یک لابراتوار کامپیوتری مجهز برای دیپارتمنت انگلیسی پوهنځی زبان ها و ادبیات خارجی پوهنتون کابل ساخته شده است که استادان تحقیقات علمی خود را در آن انجام می دهند و دانشجویان نیز در بخش های مختلف از آن استفاده می کنند.

چه باید کرد؟ تحت عنوان (چه باید کرد؟) تمثیل هنری در رابطه با حفاظت از محیط زیست ارائه شد. از سوی محصلین دیپارتمنت تیاتر پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون کابل به راهنمایی استادان تحت عنوان، چه باید کرد؟ تمثیل هنری از آگاهی عمومی در رابطه با حفاظت از محیط زیست

پوهنځی تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی پوهنتون کابل که در ساحه مکرویان_یکه توت قرار دارد، شما می‌تواند از فعالیت‌های علمی، اداری و تدریسی شان در این گذارش ويديويی معلومات حاصل نمایید!

کنفرانس تحت عنوان نزول القرآن که توسط اساتید محترم پوهنځی شرعیات ترتیب شده بود در پوهنتون کابل برگزار گردید. جزئیات بیشتر در گزارش ویدیویی!

چند قطعه عکس های زیبا از پوهنتون کابل در موسم بارانی

روز جهانی آب در پوهنتون کابل طی یک سلسله مراسم بزرگ تجلیل شد. ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

در دیدار سفارت چین در کابل از محصلین برتر پوهنتون کابل با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.ادامه مطلب در گزارش ویدیویی آماده شده:

پوهنتون کابل در سال ۱۴۰۲ هـ ش، به ارزش حدود ۹۰ میلیون افغانی ده ها پروژه انکشافی و توسعه را تطبیق نموده است. گزارش ویدیویی:

کار قير ریزی با سرکهای نو در داخل پوهنتون کابل آغاز گردید

کار ساخت پارک محصلین به وسعت 12 جریب زمین در محوطه پوهنتون کابل افتتاح گردید